Bez kategorii

Jak trafiłam do polityki?


Wiosna 2020 roku odmieniła moje życie. Przekonałam się, że jeśli ktoś nie interesuje się polityką to nie znaczy, że polityka nim się nie zainteresuje. W tym czasie w areszcie domowym zamknięto około 37 milionów Polaków. Zdecydowana większość bezkrytycznie zaakceptowała wprowadzone zakazy i nakazy, mimo że z dnia na dzień spływało coraz więcej informacji świadczących o wykorzystaniu wirusa do pomnożenia majątku kilku międzynarodowych koncernów.

Na nakręconej przez media, polityków i lekarzy panice zarobili też ci, którzy ta panikę podbijali.

Ja byłam wśród tych nielicznych osób, które protestowały na ulicach Warszawy, informowały w mediach społecznościowych oraz w swoim środowisku o przyczynach rozpętanej covidozy, o tym jak bronić się przed wystawianymi mandatami, co mówią niezależni lekarze, jakie ograniczenia wprowadzane są w innych krajach.

Kolejnym testem odporności na medialną nagonkę była wojna na Ukrainie. Współczucie napadniętemu krajowi nie powinno przesłaniać dbałości o własnych obywateli, o ich dobrostan i bezpieczeństwo.

Od początku byłam przeciwna bezmyślnemu wpuszczaniu do Polski bez sprawdzenia wszystkich, którzy chcieli przekroczyć Polsko-Ukraińska granicę. Byłam przeciwna włączaniu imigrantów w nasz system świadczeń społecznych, przekazywaniu broni, przyjmowaniu zboża, włączaniu ukraińskich dzieci do naszych szkół, braniu pożyczek na pomoc Ukrainie nie oczekując niczego w zamian.

Jeśli ktoś tak jak polskojęzyczny rząd i prezydent narzucają się z pomocą to pomoc taka nigdy nie będzie doceniona.

Swój lekceważący stosunek do Polaków ukraińscy politycy okazywali już rok temu, a mainstreamowe media dopiero teraz zaczęły o tym informować.

Ten niespełna czteroletni okres obfitował w działania przeciwko polskich władz Polsce i Polakom, które już jako wiceprzewodnicząca okręgu podwarszawskiego a następnie przewodnicząca okręgu warszawskiego nagłaśniałam w mediach społecznościowych, na protestach oraz wysyłając petycje, składając pisma do posłów i senatorów. Uczestniczyłam również w interwencjach poselskich z posłem Grzegorzem Braunem.

Jako poseł będę ramię w ramię z posłem Grzegorzem Braunem jeszcze skuteczniej, bez zwracania uwagi na poprawność polityczną wspierać Państwa w naszych wspólnych sprawach jak: ochrona własności, wolności słowa, zdrowia i życia i dobrego imienia Polaków.